× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Główne zalety kąpieli z dodatkiem soli

sól do kąpieli

Błogie uczucie całkowitego odprężenia to tylko jedna z licznych zalet ciepłych kąpieli w wodzie z solą. Nie bez powodu zabiegi tego rodzaju są przeprowadzane dosłownie we wszystkich salonach spa, nowoczesnych gabinetach kosmetycznych i ekskluzywnych kurortach. A jako że taka czysta sól do kąpieli jest produktem stosunkowo tanim, dziś za niewielkie pieniądze możesz profesjonalnie zatroszczyć się o swoją skórę w domowych warunkach. Nie musisz nigdzie wyjeżdżać czy płacić za drogie usługi gabinetów kosmetycznych. Zainwestuj jedynie w porządną sól do kąpieli. Gdy tylko zaczniesz jej częściej używać, szybko przekonasz się do solnych kąpieli.

A są one zabiegami docenianymi już od wielu lat. Stanowiły one ważną część medycyny ludowej, dziś natomiast uznaje się je za stały element naturalnego lecznictwa. Bo kąpiel nie ma jedynie odprężyć twojego umysłu czy wypielęgnować ciała od zewnątrz. Ona rzeczywiście może leczyć. Z racji tego, że rozgrzewa organizm od środka, pomaga szybciej pozbyć się przeziębienia i wszelkich innych infekcji, nawet tych związanych z układem moczowym. Dawniej do przygotowywania solnych kąpieli wykorzystywano głównie najzwyklejszą sól kuchenną, która była najtańsza i zarazem najłatwiej dostępna. Dziś natomiast możesz stosować jej wiele fantastycznych zamienników. A powinieneś to zrobić. Staraj się testować różnorodne sole do kąpieli o odkrywać ich własności. Próbuj ich szukać w różnych miejscach. Nierzadko te najlepsze i najzdrowsze sole dostaniesz wyłącznie w sklepach zielarskich bądź sklepach ze zdrową czy ekologiczną żywnością.

Przygotowując kąpiel z dodatkiem soli, wprowadzasz pod swoją skórę cały wachlarz zróżnicowanych substancji mineralnych. To one odżywiają i pielęgnują twoje ciało. Nie robią tego jednak powierzchniowe, jak to bywa ze zwykłymi balsamami czy kremami, ponieważ pod wpływem wytworzonej przez wodę wysokiej temperatury mogą przenikać przez zewnętrzne warstwy naskórka i docierać do jego dalszych warstw. Sól do kąpieli pomaga też pozbyć się łupieżu oraz łuszczycy. Możesz jej zatem używać dla osiągania zróżnicowanych efektów.