× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Jakich olejów do włosów warto używać?

olej do włosów

Olejowanie włosów zawsze należy przeprowadzać z pomocą przeznaczonych do tego celu zabiegów. A nie wszystkie sprawdzą się dobrze. Na ogół nie muszą być to typowe oleje pielęgnacyjne, jednakże te spożywcze nie zawsze są odpowiednie dla włosów. To wszystko trzeba po prostu sprawdzać. Warto szukać i testować różnorodne oleje. Czasem nawet te przeznaczone z góry do masażu czy nawilżania ciała mogą okazać się istnym zbawieniem dla zniszczonych i przesuszonych pasm. W sklepach kosmetycznych i drogeriach od dawien dawna pojawiają się też specjalne działy lub przynajmniej półki, wypełnione olbrzymią ilością olejków pielęgnacyjnych. Wybór jest imponujący. Oleje do włosów występują przy tym w różnych opakowaniach i mają odmienne gramatury, dlatego też nie trzeba od razu kupować tych w dużych butelkach. Nie byłoby to zresztą zbyt rozsądne posunięcie. Później mogłoby się przecież okazać, że taki olej nie działa za dobrze na włosy i trzeba by go było się pozbyć, co wiązałoby się z utratą pieniędzy. Warto więc wybierać te olejki i oleje, które mają mniejsze gramatury. Dzięki temu można je sprawdzić i kupić dopiero wtedy, gdy zostaną dogłębnie sprawdzone i okażą się czymś wartościowym dla włosów.

Na takich zakupach warto też zawsze zwracać uwagę na składy produktów. Te naturalne oleje do włosów zawsze są oczywiście lepsze od tych wzbogacanych chemicznymi lub bardziej sztucznymi dodatkami. Czysty olej to jedyny dobry wybór. W jego składzie nie mogą więc występować substancje znane z innych kosmetyków, takie jak silikony, barwniki, konserwanty czy pozostałe, często używane przez producentów detergenty. Olej powinien być przy tym tłoczony na zimno. Warto się jeszcze upewnić, że w jego składzie nie ma parafiny. Naturalne olejowanie włosów gwarantuje bowiem najlepsze efekty. Nie trzeba więc wcale używać jakichś specjalistycznych sztucznych produktów, by dobrze działać na swoje pasma i na bieżąco poprawiać ich wygląd. To właśnie naturalnych kwasów tłuszczowych zwykle potrzebują one najbardziej.