× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Ogromnie ważna rola suplementacji w cukrzycy

suplementy

Jeśli masz cukrzycę, zapewne wiele oddałbyś za poprawę zdrowia. Choć wyleczenie jej nie jest na obecną chwilę uznawane za możliwe, suplementy mogą znacznie złagodzić przebieg choroby.
 
Twój lekarz prawdopodobnie nie powiedział ci o znaczeniu suplementacji przy cukrzycy, po prostu dlatego, że albo nie wie i nigdy się nie dowiedział o znaczeniu suplementów, albo, jeśli wie, nie widzi korzyści z mówienia ci.  W końcu leki są tym, co obecnie uznaje się za jedyną opcję leczenia. Suplementy się lekceważy. Przeciętny lekarz prawie nic nie wie o profilaktyce, nie ma też pojęcia o naturalnych alternatywach dla jakichkolwiek problemów zdrowotnych.
 Niestety, ten brak edukacji może prowadzić do powikłań cukrzycowych i wczesnej randki z koronerem.  Bez niezbędnych składników odżywczych twoje ciało po prostu się rozpada.  Szybko się starzeje.  Wolne rodniki niszczą komórki w twoim ciele, wytwarzają glikację i robią miejsce dla proliferacji chorych komórek.
 Na przykład szkorbut jest wynikiem braku witaminy C. Diabetycy nie mają odpowiednich ilości tej witaminy.  Chrom i wanad to dwa inne ważne minerały, których brakuje diabetykom.  W rzeczywistości brak jakichkolwiek niezbędnych witamin i minerałów, jak wykazano, prowadzi do następujących komplikacji:
 ● Neuropatia.  Diabetycy często tracą czucie w dłoniach i stopach.  Nerwy obumierają, niekoniecznie z powodu nadmiaru cukru w ​​diecie, ale z powodu braku witamin i minerałów, które mogą pomóc w walce z tymi komplikacjami.  Przy uśpionych nerwach nie ma bólu przy nadepnięciu na ostry przedmiot.  Pojawia się infekcja, a rana ropieje.  We wszystkich przypadkach rana nie goi się lub goi się bardzo wolno.  Jeśli nie jest leczone, pojawiają się owrzodzenia stóp i gangrena. U wielu diabetyków amputacja stopy lub nawet kończyny jest jedynym rozwiązaniem.  Żadna ilość leków doustnych podana przez lekarza nie może rozwiązać tego problemu.  Nawet jeśli upewnisz się, że w pobliżu nie ma ostrych lub zardzewiałych przedmiotów, brak nerwów utrudnia chodzenie.  Ból i uczucie mrowienia to sygnały, że twoje nerwy wkrótce umrą.  Chociaż twój lekarz może tego nie powiedzieć, jest coś, co możesz zrobić, aby temu zapobiec.
 ● Retinopatia.  Podobnie jak w przypadku zaniku nerwów w stopach, to samo dzieje się z delikatnymi żyłkami w oczach, które prowadzą cukrzyka do ślepoty w przyszłości.  Można temu zapobiec, jeśli wiesz, jakie suplementy należy przyjmować, aby uniknąć ślepoty.
 ● Choroba nerek: Nerki znajdują się pod ogromną presją, próbując pozbyć się nadmiaru glukozy z organizmu.  Im wyższy poziom glukozy i im dłużej pozostaje we krwi, tym trudniej nerki muszą pracować.  Przy tak dużym ciśnieniu mogą działać nieprawidłowo i może się rozwinąć choroba. Ponad połowa wszystkich pacjentów poddawanych dziś dializie to diabetycy.
 ● Choroby serca.  Twoje serce prawie nie jest odporne na skutki wysokiego poziomu cukru we krwi.  Składniki takie jak CoQ10, tak niezbędne do prawidłowego bicia serca, u cukrzyka ulegają wyczerpaniu.  Jeśli przyjmujesz statyny, aby kontrolować poziom cholesterolu, ryzyko zawału serca jest jeszcze większe.  Wiadomo, że statyny okradają serce z CoQ10.
 To tylko niektóre z powikłań, które dotykają diabetyków.  Oczywiście suplementacja jest konieczna.  Ale gdzie znaleźć informacje o tym, jakie suplementy należy przyjmować, jeśli lekarz nic o nich nie wie?  Informacje są dostępne, ale przy intensywnym trybie życia nie masz czasu na czytanie setek książek na temat leczenia cukrzycy. Znajdź ten czas, bo wiedza jest bezcenna! Zakup kilka książek i szukaj tych informacji.